ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان


ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

اگر علاقه دارید تا دست به قلم مو شوید و شروع به کار نقاشی ساختمان کنید نیاز است تا با ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان کارآشنا شوید. شما باید به خوبی این ابزارآلات را بشناسید و مورد استفاده از هر یک را بدانید تا بتوانید به خوبی مراحل نقاشی ساختمان را انجام بدهید.  درادامه به شما لیستی از ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان را معرفی خواهیم کرد.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزارهای مورد نیاز قبل از شروع نقاشی ساختمان

ابزارهای بسیار زیادی لازم است تا پیش از شروع کار نقاشی ساختمان آن ها را تهیه کنید تا بتوانید کار خود را آغاز کرده و نقاشی ساختمان مورد نظر خود را انجام دهید.

درز گیر: از این ابزار پیش از آغاز کار برای پر کردن درزهای دور درب و پنجره استفاده می شود.

میخ های گالوانیزه: باز کردن ظرف چسب  درزگیر یکی از کارهای سخت است و به این منظور می توانید از میخ های گالوانیزه بلند استفاده کنید تا ظرف این چسب ها را به راحتی باز کنید.

چکش میخ کش: باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که قبل از آغاز به کار نقاشی ساختمان لازم است تا سطوح مورد نظر را که قصد دارید رنگ آمیزی کنید از هر مانعی تمیز کنید.

یکی از این موانع میخ ها هستند که لازم است با استفاده از چکش میخ کش میخ های روی دیوار و یا سطوح دیگر را دربیاورید.

پیچ گوشتی: برای باز کردن مواردی که به دیوار پیچ شده است نیاز است تا یک پیچ گوشتی همراه خود داشته باشید.

نوار چسب: برای ثابت نگه داشتن پارچه روانداز و­یا پوشاندن بخش هایی که قصد ندارید تا آن ها را رنگ آمیزی کنید می توانید از نوار چسب استفاده کنید.

نوار پارچه ای مش: برای زمانی که قصد گرفتن ترک ها به همراه بتونه داشته باشید می توانید از این ابزار استفاده کنید.

کاردک: این ابزار که به شکل مثلث است می تواند به شما در جدا کردن رنگ های قدیمی ترک ترک شده کمک کند.

بتونه: این ماده برای ترمیم کردن ترک و سوراخ دیوارهای مورد استفاده قرار می گیرد.  مسلمآ هر كس كه در كار نقاشي ساختمان تجربه ندارد نيز مي داند كه بتونه نيز يكي ديگر از ابزارآلات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان به حساب مي آيد.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزارآلات مورد نیاز برای تميزي ديوارها درحين نقاشی ساختمان

پارچه رو انداز: به صورت کلی پیشنهاد می شود که محیطی که قرار است در آن نقاشی ساختمان انجام دهید را از تمامی وسایل و مبلمان خالی کنید اما اگر نمی توانید این کار را انجام دهید و از طرفی نگران کفپوش های ساختمان خود هستید می توانید از پارچه های رو انداز استفاده کنید.

در صورتی که قصد ندارید مبلغ زیادی برای این کار اختصاص بدهید می توانید از پلاستیک های ارزان قیمت و یا کاغذهای با روکش پلاستیکی به عنوان رو انداز استفاده کنید. یکی از کارهای بسیار سخت نقاشی لبه ها و گوشه هایی است که دو رنگ به یکدیگر می رسند. از نوار چسب می توانید برای کمک به خود در این زمینه استفاده کنید.

سنباده: سنباده برای تمیز کردن دیوار پس از بتونه زدن مورد استفاده قرار می گیرد. باید به این نکته توجه داشته باشید که هر سه درجه سنباده زبر، متوسط و نرم را همراه خود داشته باشید.

جارو: برای تمیز کردن لبه های پنجره می توانید از جارو دستی استفاده کنید و پس از سنباده کشیدن می توانید از جارو برقی برای تمیز کردن دیوار استفاده کنید.

اسفنج: قبل از نقاشی از یک پاک کننده و اسفنج می توانید برای تمیز کردن دیوار از مواردی چون گرد، چربی، دود و دوده استفاده کنید.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزارآلاتي که باید در هنگام نقاشی ساختمان به همراه داشته باشید

چند تکه پارچه ی تمیز: در هنگام کار رنگ آمیزی برای تمیز کردن محیط به سرعت در طی فرآیند رنگ زدن لازم است تا چند پارچه تمیز به همراه خود داشته باشید.

دستکش: به منظور محافظت از دستان خود در برابر رنگ و مواد شیمیایی می توانید از دستکش های لاستیکی، لاتکس یا غیر لاتکس استفاده کنید.

سطل ترکیب: برای آن که بتوانید رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید وهم بزنید می توانید از یک سطل ترکیب بیست لیتری استفاده کنید.

کلاه رنگ کاری: از رنگ روی مو و یا چشم های شما بریزد ممکن است با مشکلات بسیار جدی رو به رو شوید. به این منظور بهتر است تا از کلاه رنگ آمیزی استفاده کنید.

صافی رنگ: استفاده از صافی می توانید جلوی افتادن ناخواسته مواد به درون رنگ را بگیرد.

سینی رنگ: می توانید مقداری از رنگ مورد نیاز خود را برای نقاشی درون سینی رنگ بریزید.

ماسک تنفسی: بوی رنگ و تینر می تواند به سیستم تنفسی شما آسیب بزند. پس بهتر است از ماسک تنفسی برای محافظت از خود بهره ببرید.

پیچ گوشتی: برای باز کردن ظرف رنگ می توانید از این ابزار استفاده کنید. پيچ گوشتي نيز يكي از ابزارآلات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان به حساب مي آيد.

ریسمان: برای معلق کردن وسایل روشنایی در هنگام کار می توانید از ریسمان و یا سیم نازک استفاده کنید.

قلم مو: برای رنگ آمیزی سطوح مختلف می توانید از قلم مو استفاده کنید. توجه داشته باشید که بر اساس نیاز خود قلم مو با اندازه، فرم، ضخامت و جنس مورد نیاز را خریداری کنید.

غلتک: یکی دیگر از ابزارهای رنگ آمیزی غلتک است که در اندازه و جنس های مختلفی تولید می شود.

پیستوله: یکی از ابزار رنگ آمیزی پیستوله است که برای نقاشی سطوح داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزارهایی که پس از اتمام کار نقاشی لازم دارید

پارچه تمیز: پس از پایان کار برای تمیز کردن محیط اطراف خود نیاز است تا چند پارچه تمیز در کنار خود داشته باشید تا نتیجه کار بسیار مطلوب شود.

تیغ ریش تراش: پس از پایان کار رنگ آمیزی ممکن است رنگ و چسب روی شیشه قرار گرفته باشد وبه راحتی نتوان آن را تمیز کرد برای این کار می توانید از این ابزار استفاده کنید.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

در این مقاله شما را با ابزارآلات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان آشنا کردیم. این ابزارهای به شما کمک می کنند تا بتوانید فرآیند نقاشی ساختمان را به سرعت و با سهولت انجام دهید. با خریداری این ابزار آلات و یادگیری مهارت های مورد نیاز برای نقاشی ساختمان می توانید به صورت جدی وارد این حرفه شوید. اگر به آموزش نقاشي ساختمان علاقه داريد در سايت  نقاشي ساختمان تهران به صورت كامل آموزش اين حرفه قرار داده شده است كه مي توانيد از آن بهره مند شويد.

مقالات

ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *