انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان


انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان

در حال حاضر انتخاب رنگ برای نما ساختمان در معماری مدرن بسیار پر اهميت است. گروه نقاشی نما در تهران چند رنگ وجود دارد كه به نظر مي رسد براي هر نمايي با هر ويژگي ماسب است. با استفاده از رنگ نما، خانه ها را با طراحی مدرن به يك تابلو نقاشي تشبيه مي كنيم. در اين مقاله استفاده از رنگها در طراحي هاي مدرن ساختماني را مورد بحث قرار خواهيم داد.

کدام ترکیب رنگی برای نما مناسب است ؟

توجه داشته باشید که رنگهای واقعی استفاده شده در عکسها با رنگهايي كه به صورت واقعي استفاده مي شود يكي نیستند. اگرچه این ترکیبات مدرن رنگ ممکن است روی صفحه نمایش شما عالی به نظر برسند، به یاد داشته باشید همیشه قبل از انجام رنگ آميزي نما در کرج کل خانه، یک قسمت كوچك  خانه را آزمایش کنید. زيرا ممكن است رنگي را در كاتالوگ ها نشانه گذاري كرده باشيد اما وقتي بر روي ديوار پياده سازي مي شود با خواسته شما متفاوت باشد. بسته به میزان نور/سایه و موادی که روی آن نقاشی اثر ميگذارد، رنگ ها می توانند تغییر کنند.

این که آیا شما به دنبال به روزرسانی نمای منازل خود با یک رنگ تازه هستید یا در حال انتخاب رنگ براي دكوراسيون داخلی ساختمان خود هستيد، هر دو به يك پيش نياز نياز دارد كه آن انتخاب رنگ يا به عبارتي ديگر انتخاب بهترين رنگ براي برای ساختمان شما است.بعد از انتخاب رنگ مي توانيد نمای خانۀ خود را با اطمينان رنگ اميزی كنيد.

انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان
انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان

طرح رنگ نما تیره

اگر به دنبال رنگ خاصي براي رنگ آميزي نماي ساختمان خود مي گرديد، ادامه مقاله را دنبال كنيد. اگر ورودی خانه تاریک باشد و از طراحی مدرن بسیار خوبی برخوردار باشد، بر روي شخصي كه به خانه وارد مي شود انرژي رنگها را ساطع خواهد كرد. رنگ خاکستری اصلی ترین رنگ براي نماي ساختمان به شمار مي آيد. هميشه اين مورد را در نظر بگيريد كه رنگ براي نما بايد به صورت افقي مورد استفاده قرار گيرد. مي توانيد براي تمیز کردن نرده ها از رنگهاي تيره مانند رنگ مشكي استفاده شود. اگر خانه داراي یک ایوان بتونی باشد مي توان از اصول رنگ آميزي مدرن استفاده گردد. اگر تمايل به استفاده از معماری مدرن داريد، مي توانيد در وبسايت ما ايده و طراحي هاي خارق العاده اي را بيابيد.

انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان

رنگ های مدرن برای نما

آيا استفاده از رنگ روشن مانند رنگ سفيد در قسمت نماي ساختمان كار درستي است؟ در كل انتخاب رنگ جذاب براي رنگ نما، رنگ خاکستری تیره است. در حالی که مي توان در قسمت های پنجره از رنگ مشکی استفاده كرد. نمای مدرن مي تواند داراي تزييناتي با آجر باشد.

انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان

رنگهای مدرن قرن وسطا

در خانه مدرن مي توان یک پالت رنگ مدرن استفاده كرد. رنگ آبی روشن از ديگر رنگهايي است كه مي توان در نماي ساختمان استفاده كرد. علاوه بر نماي ساختمان مي توان قسمتهاي چوبي را با رنگ آبي رنگ آمیزی کامل كرد و از رنگ خاکستری براي تكميل اين رنگ آميزي استفاده كرد. اگر برای نوسازی نماي ساختمان به اايده هاي جديد نیاز دارید، این موارد را قبل و بعد از عکسها بررسی کنید.

رنگ نما مدرن 

چگونگی رنگ آميزي خانه ای با طراحی سنتی با ترکیب رنگ صحیح امكان پذير است. فکر می کنم ساده ترین راه برای به روزرسانی نمای خانه، رنگ کردن آن به رنگ تیره است. خانه های سنتی (بین 30 تا 50 سال) به طور معمول پوشیده از رنگهای تزیینی و رنگهای روشن بودند. این رنگها یک انتخاب عالی است که با تزئینات رنگ پنجره سیاه و درب بلوط طلایی جفت شده است.

آجر سنتی با عناصر مدرن

آجر نقاشی شده در حال حاضر روند خاصی دارد، اما  با این رنگ آجری طبیعی که با رنگ مشکی مدرن ترکیب شده، بسيار زيبا ديده مي شود. رنگ های مدرن مانند رنگ مشكي و رنگ سفيد خامه اي، تركيب رنگ بسیار خوب با هم هستند.

طرح رنگ مدرن معماری کویر مدرن 

يكي از سبك هاي طراحي مدرن  حیاط های روباز و فضای باز است. قسمت اصلی در این سبک طراحی  اين فضاهاي باز ايت كه بايد بهترين رنگ را براي این طرح استفاده كرد. رنگ خنثی براي چينين فضاهايي بسيار عالی است که تقریباً در هر خانه مي توان استفاده كرد. خاکستری  جزو رنگ هاي مدرن است! همچنين خاکستری یک رنگ بسیار فریبنده است. هنگام کار با رنگ خاکستری در قسمت نماي منزل شما باید چندین  تست را انجام دهید تا از صحیح بودن تركيب رنگي آن مطمئن شوید!

انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان

خاکستری مدرن با درب قرمز

تا به حال به تركيب رنگ خاكستري و قرمز فكر كرده ايد؟ يك ساختمان خاكستري با يك درب قرمز چیزی بیش از یک درب قرمز روشن وجود ندارد، به خصوص هنگامی که در مقابل یک كنار خاکستری پر رنگ باشد. نمای آجری خاکستری بسيار جذاب است. آجر خاکستری رایج نیست اما بسياري دوست دارند از اين رنگ در نما استفاده كنند. درب قرمز رنگ شده با ترکیب بیرونی سیاه و خاکستری یکی دیگر از ترکیب های مدرن رنگی است که برای مدت طولانی  موردپسند خواهد بود.

 

انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان


طرح رنگ مدرن بیرونی سفید


اگر فردي هستيد كه عاشق رنگهاي تيره هستيد دليل ندارد كه از  رنگهای روشن دور شوید. به نظر می رسد این خانه مدرن در یک طرح رنگی سفید رنگ که با رگه های مشکی زغالي و پنجره ها جفت شده است، زیبا به نظر می رسد. ایده دیگری برای به روزرسانی منزل کافی است روی پنجره خود را نقاشی کنید بیش از 50٪ خانه های جدید ساختمانی دارای پنجره مشکی (یا رنگ تیره) هستند. این روند است که در 5 سال گذشته از سفید به سیاه تغییر کرده است و تفاوت زیادی را ایجاد كرده است.

مقالات

انتخاب رنگ مدرن برای نما ساختمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *