تأثیر رنگ در سلامت انسان

تأثیر رنگ در سلامت انسان

تأثیر رنگ در سلامت انسان


تأثیر رنگ در سلامت انسان

تأثیر رنگ در سلامت انسان برای درک تأثیر منفی که رنگ می تواند بر سلامتی ما بگذارد ، باید مؤلفه رنگهای سنتی را بفهمیم. آنچه امروزه بسیاری از انواع رنگ ها را به خطر می اندازد ، اساساً ترکیبی از مواد شیمیایی است که برخی از آنها می توانند باعث ایجاد مشکلات سلامتی شوند. به عنوان مثال ، رنگهای VOC با تعداد زیادی از مشکلات سلامتی از جمله سردرد ، پوست تحریک شده ، چشم و مجاری هوایی ، واکنش های آلرژیک و آسم در ارتباط بوده و به طور کلی استرس را روی اندام های حیاتی مانند قلب افزایش می دهد. رنگهای مبتنی بر آب جایگزین بسیار مطمئن تری هستند ، با این حال بسیاری از رنگهای VOC هنوز در بازار به فروش می رسند. بنابراین اگر شما کارهای نقاشی خود را انجام می دهید ، قطعاً این را در خاطر داشته باشید!

سرب ماده شیمیایی دیگری است که در سطوح رنگی قدیمی دیده می شود ، همانطور که در بسیاری از رنگها قبل از سال 1970 مورد استفاده قرار می گرفت. این ماده شیمیایی سمی می تواند به عنوان مثال سیستم عصبی ، منطقی ، خون شناسی ، دستگاه گوارش ، قلبی و عروقی و کلیوی در سیستم بدن آسیب وارد کند. براساس گزارشی از سازمان بهداشت جهانی ، هر ساله تقریباً 143000 نفر به دلیل اثر سمی سرب جان می دهند. اگر بتوانند آن را از ویندوز یا درها جویده و از خانه های مسن تر استفاده شود ، سرب می تواند برای کودکان خطرناک باشد ، باید از این ماده شیمیایی خطرناک استفاده شود.

تأثیر رنگ در سلامت انسان

تأثیر رنگ در سلامت انسان

ممکن است برای افراد توده دشوار باشد که محصول رنگ را آزمایش کنند تا سرب موجود در آن را تشخیص دهد. با این حال کیت تست شیمیایی موجود است. یک روش ارزان قیمت برای آزمایش ، استفاده از طیف سنجی فلورسانس پرتوی ایکس قابل حمل است که در صورت انجام یک کار کوچک ، می تواند نتیجه دقیقی به شما بدهد. بیشتر اوقات شما باید به مارک های معتبر بچسبید و در صورت امکان مواد لازم را بررسی کنید.

همه ما باید در مورد خطر سلامتی برخی از رنگ ها آگاه باشیم ، به خصوص اگر شما خودتان این کار را انجام می دهید. کودکان به ویژه آسیب پذیر هستند ، بنابراین همیشه با محصولات مبتنی بر آب بروید!

مقالات

تأثیر رنگ در سلامت انسان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *