تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟


تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟ هنگامی که زمان نقاشی اتاق کودک شما فرا رسیده است ، احتمالاً برای ورودی آنها با فرزند خود مشورت خواهید کرد. شاید موافقت کنید که اتاق را به رنگ دلخواه کودک خود رنگ کنید. در حالی که ورودی فرزند شما مهم است (بعد از همه آنها زمان صرف در اتاق خواهد بود) ، از اهمیت روانشناسی رنگ غافل نشوید. رنگ رنگ در اتاق کودک شما می تواند بر روحیه او تأثیر بگذارد – و گاهی اوقات به طرز چشمگیر. در واقع کودکان می توانند نسبت به تأثیر رنگ های خاص حساسیت بیشتری داشته باشند. بنابراین عاقلانه نقاشی کنید. در ادامه بخوانید تا آنچه را که باید درباره روانشناسی رنگهای بچگانه بدانید ، بدانید.

رنگ قرمز برای اتاق خواب کودک

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

قرمز انرژی بخش و مهیج است. این در واقع می تواند ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و اشتها را تحریک می کند. بانکی حتی دریافت که خطوطشان سریعتر حرکت می کند که در لابی خود از قرمز استفاده می کردند. در حالی که رنگ قرمز تحریک کننده است ، همچنین می تواند احساس خشم و خصومت بیشتری ایجاد کند.

تاثیر رنگ اتاق خواب از لحاظ روانشناسی

بچه ها و انرژی اغلب دست به دست هم می دهند ، بنابراین مراقب اضافه کردن یک عنصر به اتاق خواب باشید که باعث افزایش انرژی (و ممکن است عصبانیت شود). به طور معمول ، قرمز برای دیوار لهجه عالی است. خیلی بیشتر از این می تواند اوضاع را کمی بیش از حد شدید برای کودک شما کند.
صورتی برای اتاق خواب کودک

رنگ صورتی برای اتاق خواب کودک

صورتی احساسات را آرام می کند و حتی می تواند به افزایش همدلی و تقویت احساس کمک کند. از آنجا که بسیار آرام است ، برای پسران و دختران یک رنگ عالی است ، اما خیلی چیزهای خوب می تواند استقبال از آن را تحت الشعاع قرار دهد. کودکان در معرض رنگ صورتی زیادی قرار دارند و رنگ آنها را خسته می کند. لهجه های کوچک معمولاً بهترین انتخاب هستند.

رنگ نارنجی برای اتاق خواب کودک

نارنجی شاد و دوستانه است. کودکان تمایل دارند بیشتر در اتاق های نارنجی با هم بازی کنند و رنگ آمیزی حتی باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود. اما مانند قرمز ، بیش از حد می تواند طاقت فرسا باشد. نارنجی برای رنگ های لهجه در اتاق خواب کودک بسیار مناسب است.

رنگ زرد برای اتاق خواب کودک

نشان داده شده است که زرد باعث تقویت حافظه و تمرکز می شود ، به ویژه اگر کودک شما در اتاق خواب خود کارهای خانه انجام دهد بسیار عالی است. رنگ زرد همچنین با خوشبختی و خوشحالی همراه است. با این حال ، توجه داشته باشید که این مسئله می تواند برای کودکی که با خواب دست و پنجه نرم می کند ، حل و فصل کردن را دشوار کند.

رنگ سبز برای اتاق خواب کودک

سبز باعث می شود ما به طبیعت بیاندیشیم ، و اغلب تأثیر آرامش بخش و تسکین دهنده ای بر کودکان (و بزرگسالان!) دارد. این می تواند به ویژه برای کودکانی که با اضطراب مبارزه می کنند مفید باشد. در حالی که قرمز و نارنجی باید به مقدار کم مورد استفاده قرار گیرد ، استفاده از رنگ سبز در اطراف اتاق بی خطر است.
آبی

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

آبی برای کودکانی که دارای مشکلات رفتاری هستند بسیار عالی است زیرا این اثر بسیار تسکین دهنده دارد. این اضطراب و عصبانیت را کاهش می دهد. متعادل کردن آن با اطمینان از رنگ نارنجی یا خوشحالی رنگ زرد باعث ایجاد احساس گرد شده و مناسب اتاق می شود.

مقالات

تاثیر رنگ آمیزی اتاق کودک ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *