تركيب رنگ سفيد و مشكی

تركيب رنگ سفيد و مشكی

تركيب رنگ سفيد و مشكی


تركيب رنگ سفيد و مشكی در نقاشی ساختمان

بعضي رنگهاي هيچگاه از مد خارج نمي شود يكي از اين تركيب رنگ سفيد و مشكی در رنگ آمیزی منزل است. دراين مقاله تركيب رنگ سفيد و مشكي در نقاشی ساختمان، كاربردهاي رنگ سفيد و مشكي در رنگ آميزي ساختمان، استفاده از تركيب رنگ سفيد ومشكي در دكوراسيون داخلي را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

این ترکیب زیبا از دورنگ مخالف، شیک و خاص تشكيل مي شود. اين تركيب رنگي هيچگاه ساكنين خانه را خسته و كسل نخواهد كرد و درهنگام انتخاب رنگ نياز به سختگيري ندارد. زيرا اين رنگها از رنگهاي خنثي و همه پسند مي باشد. روانشناسان می گویند، رنگ های سیاه و سفید تأثیر شگفت انگیزی در روان انسان دارند. با رنگ سیاه و سفید باعث کسالت نمی شود. رنگ سیاه با زمینه سفید درک تاریک و اضطرب را به انسان منتقل نمي كند.

تركيب رنگ سفيد و مشكی

تركيب رنگ سفيد و مشكی

طراحی داخلی با تركيب رنگ سفيد و مشكی 

اگرچه، طرح رنگ سیاه و سفید تنها دو تن از پالت رنگي را دارد. اما تغییرات زیادی دراین رنگ وجود دارد. اگر­از­این تركيبات رنگ در رنگ آميزي منزل در تهران به صورت نواري استفاده شود، شبیه سازي از طرح یک گورخر یا پیانو را در ذهن تداعي خواهد كرد. مي توان اين تركيب را به صورت لکه هایی درشت استفاده كرد كه شبيه سازي از طرح رنگ آمیزی شکارچیان یا گاوها را تداعي خواهد كرد. در تركيب رنگ سفيد ومشكي درنقاشي ساختمان ميتواند به طورمساوی از هردو رنگ استفاده شود و یا فقط یکي از رنگها به صورت غالب استفاده مي گردد.

ديزاين خانه با تركيب رنگ سفيد و مشكي

برای طراحي داخلي آپارتمانهاي  مدرن از طرح رنگ سیاه و سفید به وفوراستفاده مي گردد. صاحبان خانه هاي مختلف سلايق متفاوني دارند. برخي افراد دوست دارند به جزييات توجه كنند. برخي علاقه خاصيي به جزييات ندارند. برخي خانه ها از دو بخش مجزا مثلا در دو طبقه طراحي شده است. بخشي داراي اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه  و در طبقه اي ديگر کمد و اتاق خوابها و سرويس ها قرار داده شده اند. براي روشن شدن طبقات تعداد كافي پنجره استفاده شده است. براي نقاطي از ساختمان كه درقسمت كور ساختمان قرار دارند مي توان از رنگ آميزي روشن مانند رنگ سفيد استفاده كرد كه هم فضا را روشن كند و هم آن را بزرگتر جلوه دهد. اما براي همخواني اين نقاط با ساير قسمتهاي خانه مي توان تركيب رنگ سفيد ومشكي درنقاشي ساختمان استفاده كرد.

ايده براي تركيب رنگ سفيد و سياه دراتاق ناهارخوري

فرض كنيد يك میز ناهارخوری مشکی شیک ومدرن در اتاق ناهارخوري قرار داده ايد. همانطور كه مي دانيد رنگ هاي تيره فضا را کوچکتر نشان مي دهد. بنابراین میز ناهارخوری در اتاق جاگير خواهد بود اما در اين دكوراسيون مي توان از صندلی های سفید، براي اطراف میز استفاده كرد.اين كار باعث غلبه بر تاریکی محيط مي گردد. با همان هدف لامپهای سفید بر روي ميز ناهارخوری قرار داده مي شود كه زيبايي اين محوطه را چشم گيرتر خواهد كرد.

تركيب رنگ سفيد و مشكی

تركيب رنگ سفيد و مشكی

استفاده از تركيب رنگ سياه و سفيد در راهرو

راهرو ها اگر باريك است بهتر است از رنگ سفيد براي ديوارها استفاده كرد. اما اگر براي كل منزل استفاده از تركيب رنگ سفيد و مشكي در نقاشي ساختمان را انتخاب كرده ايد مي توانيد از كفپوش يا فرش به رنگ مشكي يا تركيبي از هر دو رنگ سياه و سفيد استفاده نماييد. به اين صورت ديوارهاي سفيد باعث بازتر و بزرگتر شدن راهرو مي گردد. همچنين استفاده از رنگهاي مكمل سياه باعث جذاب تر شدن آن مي شود.

استفاده از تركيب رنگ سفيد و مشكي در اتاق نشيمن

اگر علاقه به طرحهاي كلاسيك در خانه داريد مي توانيد از رنگ سياه براي ديوارهاي اتاق نشيمن استفاده كنيد. زيرا رنگ آميزي به رنگ سياه تم كلاسيك را در خانه ايجاد مي نمايد. اما به اين نكته توجه نماييد كه اگر خانه شما بزرگ است اين ايده را اجرايي كنيد تا با رنگ آميزي سياه بيش از پيش شاهد كوچكتر جلوه دادن فضاي نشيمن نباشيد. اگر در خانه خود پله هايي داريد كه طبقات خانه را به هم ارتباط مي دهد. ميتوانيد از پلها را به صورت يكي سفيد يكي سياه رنگ اميزي نماييد تا همخواني جالبي بين فضاي خانه و پلها ايجاد گردد همين كار ساده يك ايده جالب در تركيب رنگ سفيد و مشكي در نقاشي ساختمان به شمار مي آيد.

تركيب رنگ سفيد و مشكی

تركيب رنگ سفيد و مشكی

تركيب رنگ سفيد و مشكي در نقاشي ساختمان


استفاده از رنگ آميزي راه راه سياه و سفيد

نقاشی راه راه  روی دیوارمی تواند ظاهر، سبک، اندازه، شکل و حتی احساس یک اتاق را تغيير دهد. دیوارهای راه راه رنگی با سفيد و مشكي در اتاق خواب فضا را از يكنواختب خارج مي كند. مي توان با استفاده از اين طرح يك اتاق لوکس و گران قیمت طراحي كرد. در این مقاله نکات و راهنمایی های لازم مورد انتخاب رنگ های مناسب جهت اجراي طرح راه راه معرفي مي گردد تا بتوانید با استفاده از این تکنیک ساده نقاشی، تركيب رنگ سفيد ومشكي درنقاشي ساختمان، دکوراسیون منزل خود را با طرح موردپسند خود پياده سازي كنيد. در قديم دیوارهای راه راه چندان رایج نبود. اما امروزه بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد و از آنها به خوبی استفاده ميشود. شما می توانيد از کاشی یا کاغذ دیواری هاي راه راه براي پياده سازي طرح خود در منزلتان پياده سازي نماييد.

مقالات

تركيب رنگ سفيد و مشكی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *