نحوه ترکیب رنگ قرمز

نحوه ترکیب رنگ قرمز


ترکیب رنگ قرمز

در این مقاله قصد داریم به موضوع ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان اشاره کنیم پس با ما همراه باشید. اگر به اطراف خود نگاه کنید دنیای می بینید که سرشار از رنگ های جذاب است و این رنگ ها روح  و روان ما را متأثر می کند. اگر می خواهید ساختمان خود را نقاشی کنید می توانید از رنگ های زیبا مطابق با سلیقه  خود استفاده کنید. بسیاری از افراد از ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان خود استفاده می نمایند که موجب جلوه بی نظیربه آن می شود و موجب ایجاد فضای شاد می گردد.

 1. بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان چیست؟
 2. چگونه می توانیم به ترکیب رنگ های ساختمانی بپردازیم؟
 3. چرا باید از ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان تان استفاده کنید؟

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان چیست؟

معمولا استفاده از رنگ ها در نقاشی ساختمان با توجه به هدف شما انجام می گیرد و به همین جهت تأثیرگذاری زیادی بر ساختمانتان می گذارد. می توان برخی از این اهداف را به گونه ای زیر دسته بندی کنید:

 • فروش ساختمان

اگر با هدف فروش ساختمان خود قصد دارید به نقاشی ساختمان تان بپردازید، بهتر می باشد از رنگ های سفید و کرم استفاده نماید تا خانه شما روشن تر و سفید تر به نظر آید.
همچنین با این کار خریدار بعدی نیزمی تواند با توجه به سلیقه خود به رنگ آمیزی دوباره ساختمان اقدام نماید.
همچنین می توانید با کارشناسان فروش رنگ و نقاششان مشورت کنید  تا رنگی را که دنبالش بودید را بیابید.
مثلا شاید آن ها به شما پیشنهاد کنند که اگر اتاق کوچکی دارید و می خواهید بزرگتر نشان دهد، از رنگ های سرد همچون آبی، سبز، بنفش استفاده نماید تا فضای دلباز و بزرگتری را نمایان کند.

 • ایجادی فضای پر آرامش

برای ایجاد فضای پر آرامش می توانید از طیف های یک رنگ استفاده نماید، مثلا رنگ آبی از جمله رنگ های می باشد که موجب ایجاد حس آرامش بخش خواهد شد و به همین جهت در اتاق خواب ها از آن استفاده گسترده ای می شود و امکان بکارگیری طیف های مختلف آن مثل آبی تیره نیز وجود دارد.

نحوه ترکیب رنگ قرمزنحوه ترکیب رنگ قرمز

 • ایجاد فضای شیک و مد روز

می توانید از رنگ های خنثی جهت ایجاد فضای شیک در منزل خود استفاده کنید چرا که دست شما را باز می گذارند تا در زمانهای مختلف به تغییر اسباب و اثاثیه منزل خود بپردازید و موجب زیبای چشم گیری منزل خود شوید.

 • ایجاد فضای شاد و پر انرژی

برای داشتن اتاقی پر انرژی از رنگ های شاد استفاده کنید که می توان به رنگ های همچون  طلایی، قرمز، نارنجی اشاره کرد.
استفاده از این رنگ ها به همراه یک رنگ مکمل و متضاد  موجب تأثیر گذاری زیادی بر منزل شما جهت ایجاد فضای شاد و پر انرژی خواهد شد.
ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان  به خصوص با رنگ مشکی تضاد فوق العاده ای را ایجاد می کند و ظاهر اتاق و ساختمان ا شرقی تر خواهد کرد.

چگونه می توانیم به ترکیب رنگ های ساختمانی بپردازیم؟

برای این که بتوانید به ترکیب رنگ های ساختمانی بپردازید، به یک قسمت بندی برای رنگ ها می پردازیم:

 • رنگ های اصلی:

این رنگ ها شامل قرمز، زرد، آبی هستند.می توان گفت تمام رنگ های که وجود دارد، به نوعی از ترکیب  این سه رنگ بوجود آمده اند.

 • رنگ های فرعی:

معمولا در صنعت رنگ آمیزی به این رنگ ها فرعی یا ثانویه می گویند، که رنگ های سبز، نارنجی و بنفش را شامل می شود. این رنگ ها را از ترکیب کردن رنگ های اصلی بایکدیگر تهیه می نمایند تا بتوانند چیزی را که به دنبالش هستند، بدست آورند.

 • رنگ های ترکیبی:

زمانی که یک رنگ اصلی با یک رنگ فرعی مخلوط می گردد به ایجاد یک رنگ ترکیبی می انجامد.
مثلا زمانی که به ترکیب رنگ  قرمز دررنگ آمیزی ساختمان تان با رنگ بنفش می پردازید یا زمانی که رنگ زرد با سبز ترکیب می گردد یا ترکیب زرد با نارنجی. اما علاوه بر رنگ های موجود، در نقاشی ساختمان از ترکیب رنگ سفید و سیاه جهت تیره و روشن کردن دیوارها استفاده فراوانی می گردد. مثلا اگر قصد دارید به ساختمانی رنگ روشنی بزنید، برای ساخت این رنگ، رنگ  دلخواه خود را انتخاب می کنید و مقدار مورد نیاز را تخمین می زنید و به همان اندازه از رنگ سفید استفاده می نماید.

برای بدست آوردن رنگ های خاکستری و طوسی باید به استفاده از مادررنگ ها بپردازید که همان رنگ سفید است. باید به این نکته توجه کنید اگر به استفاده از مادر رنگ مشکی می پردازید، باید بسیار مواظب باشید چون با اضافه کردن مقدار کمی رنگ مشکی طیف رنگی کاملا عوض خواهد شد.

چرا باید از ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان تان استفاده کنید؟

رنگ قرمز یکی از رنگ های گرم محسوب می شود. ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان در تهران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا بکارگیری رنگ قرمز به تنهایی موجب ایجاد ارتباط قوی با افراد خواهد شد و واکنش آن ها را در پی دارد.

فقط کافیست هاله ای از رنگ قرمز بر روی رنگ ها دیگر استفاده شود تا موجب جلب توجه بیننده گردد، قرمز با بالا بردن ضربان قلب افراد احساس انرژی و هیجان به آن ها می بخشد و به نوعی منجر به ایجاد حس رشادت و تخطی در آن ها خواهد شد.
معمولا کسانی که در روابط زناشویی خود با سردی مواجه اند، می توانند اتاق خوابی به رنگ قرمز داشته باشند تا منجر به ایجاد شور و هیجان و گرمی روابط زناشویی شان گردد.

نحوه ترکیب رنگ قرمز

نحوه ترکیب رنگ قرمز

چرا در اتاق کودک نباید از رنگ قرمز استفاده کرد؟

بهتر است رنگ اتاق خواب کودک را قرمز نکنید  و از ترکیب رنگ قرمز با سایر رنگ ها استفاده نماید،  چرا که منجر به تحرک بیشتر کودک و تشدید پیش فعالی در برخی از آن ها خواهد شد.

نحوه ترکیب رنگ قرمز

معمولا ترکیب رنگ قرمز در رنگ آمیزی ساختمان در کرج با برخی از رنگ ها منجر به ایجاد طیف های رنگی جدیدی به شرح زیر می شود:

 • قرمز + زرد = نارنجی
 • آبی + قرمز = بنفش
 • قرمز + مشكی =  زرشكی
 • نارنجی +قهوه ای = حنائی
 • قرمز + سفید = صورتی
 • مشكی + قرمز +زرذ = قهوه ای روشن
 • سفید+ قرمز +گل ماش یا زرد= گلبه ای
 • قرمز+ بنفش= بنفش مایل به صورتی
 • گل ماشی+ قرمز+ زرد + سیاه = رنگ گردویی

مقالات

ترکیب رنگ قرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *