رنگ آمیزی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان و وجود رنگ های مختلف و طرح های گوناگون می تواند بر زیبایی خانه شما بافزایید. رنگ تاثیر بسیار زیادی روی چشم نوازی خانه دارد و از طرفی باعث تغییر روحیه ساکنین آن نیز می شود. امروزه در کشور ما نیز شاهد این موضوع هستیم که ساختمان ها دیگر با چند رنگ ساده و سنتی رنگ آمیزی نمی شود بلکه با طرح های مختلف و متدهای گوناگونی شاهد زیبایی فوق العاده ای در رنگ آمیزی ساختمان ها هستیم. اگر علاقه دارید تا ساختمان خود را رنگ آمیزی کنید لازم است تا متد ها و روش های نوین انجام این کار را بشناسید. پس از آن با توجه به سلیقه خود بهترین شیوه رنگ آمیزی ساختمان را همراه با پالت رنگی مورد علاقه خود ترکیب کرده و ساختمان خود را رنگ آمیزی چشم نوازی کنید.

تماس با ما جهت خدمات نقاشی ساختمان 

09335361344-021-28427078

فرایند رنگ آمیزی ساختمان به شیوه اصولی

بر خلاف باور عمومی که رنگ آمیزی ساختمان را یک کار بسیار ساده قلمداد می کنند باید گفت که به هیچ عنوان رنگ آمیزی کار پیش پا افتاده ای نیست و نیاز به تخصص دارد. یک نقاش ساختمان باید فرآیند بتونه کاری، سنباده زدن، زیر سازی، ترکیب رنگ و نقاشی را با دقت بسیار زیادی انجام بدهد تا در نهایت کار زیبا و تمیزی انجام بشود. برای افراد تازه کار در پایان فرآیند رنگ آمیزی مشکلاتی نظیر ماندن لکه های رنگ روی دیوار، ماندن آثار قلم مو و صاف نبودن دیوار اتفاق خواهد افتاد. به همین دلیل پیشنهاد می شود تا رنگ آمیزی ساختمان خود را به یک فرد متخصص بسپارید و یا در صورتی که خودتان قصد دارید این کار را انجام بدهید حتما پیش از شروع کار در این رابطه مطالعه کنید.

توصیه های مهم برای رنگ آمیزی ساختمان

هر زمان که علاقه داشتید تا دیوارهای خانه خود را رنگ آمیزی کنید لازم است تا به برخی نکات و توصیه های ایمنی بسیار مهم دقت کنید. اگر به مواد شیمیایی حساسیت دارید و بودن در کنار این مواد شیمیایی می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند بهتر است تا رنگ آمیزی ساختمان خود را در فصول گرم سال مثل فصل بهار و تابستان انجام بدهید. در این فصول می توانید در هنگام کار با باز کردن پنجره ها و ایجاد جریان هوا تازه از ایجاد مشکلات مختلف جلوگیری کنید. پیش از شروع فرآیند رنگ آمیزی ساختمان لازم است تا لوازم اضافی را از محیط خود خارج کرده و آن را در اتاق یا انباری نگهداری کنید. کودکان و سالمندان را به جای دیگری منتقل کنید زیرا بوی رنگ و مواد شیمیایی می تواند برای آن ها مشکلات مختلفی ایجاد کند. پس از پایان کار رنگ آمیزی نیز تا زمانی که رنگ های شما خشک شوند و بوی رنگ از بین برود لازم است تا شب در داخل فضای رنگ شده نخوابید و حتما پنجره ها را باز کنید.

جدیدترین طرح های رنگ آمیزی ساختمان

امروزه طرح های بسیار گوناگون و جذابی برای رنگ آمیزی ساختمان وجود دارد که هر یک کارکرد مخصوص به خود را دارد. اگر بتوانید از آن ها در مکان مناسب خود استفاده کنید بی شک شاهد جلوه فوق العاده ای در ساختمان خود خواهید بود.

تکنیک رنگ آمیزی و بافت دهنده Color Wash

اگر علاقه دارید تا همزمان با رنگ آمیزی برای دیوارهای خود بافت نیز ایجاد کنید تکنیک Color Wash گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. در این روش شما باید با برس، رنگ های مورد نظر خود را به صورت نامنظم روی دیوار پخش کنید تا بتوانید بافت مورد نظر خود را ایجاد کنید. در این روش برای ترکیب رنگ و انتخاب میزان این ترکیب دست شما کاملا باز است و می توانید هر ترکیب دلخواه رنگی که علاقه دارید را برای ساختمان خود ایجاد کنید.

Image result for color wash walls

تکنیک رنگ آمیزی زیبا دیوار با رگه های رنگی Multi Color

یکی از روش های جدید رنگ آمیزی تکنیک Multi Color است. این تکنیک به راحتی با اسپری انجام می شود و پس از اتمام شاهد یک دیوار با رنگ زمینه به همراه رگه های رنگی مختلف خواهید بود.

رنگ آمیزی مدرن و لوکس با رنگ های متالیک

اگر علاقه دارید تا به ساختمان خود جلوه مدرن و لوکس ببخشید بی شک بهترین گزینه برای شما استفاده از رنگ های متالیک است. استفاده از رنگ های متالیک باعث می شود تا دیوارهای شما ظاهر فلز گونه ای بگیرند و شاهد جلوه خاصی روی بخش هایی از دیوار ساختمان خود باشید.

 

تماس با ما جهت خدمات نقاشی ساختمان 

09335361344-021-28427078

سالن پذیرایی چشم نواز با تکنیک پاششی

برای افرادی که زیبایی پذیرایی برای شان اهمیت بسیار زیادی دارد، تکنیک پاششی یا رقیق کردن رنگ یکی از بهترین روش های رنگ آمیزی ساختمان به شمار می رود. در این روش دیوار رنگ شده مثل طرح سنگ های مرمر خواهد شد. یکی از شیوه های انجام این روش اجرا طرح روی بوم نقاشی و سپس چسباندن آن روی دیوار مثل کاغذ دیواری است.

رنگ آمیزی چشم نواز با تکنیک استنسیل

روش استنسیل به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید طرح مورد نظر خود را با شابلون آماده کنید و با قرار دادن شابلون روی دیوار و استفاده از قلم مو یا غلتک طرح خود را روی دیوار بکشید. استفاده از این روش برای اتاق خواب مخصوصا اتاق خواب کودک پیشنهاد می شود.

رنگ آمیزی عمیق و زیبا با اسفنج

در این روش به جای استفاده از قلم مو برای رنگ آمیزی از اسفنج برای این کار استفاده می شود و رنگ ها را با اسفنج برداشته و روی دیوار پخش می کنید. برای از بین بردن رنگ های اضافی و صاف کردن کار خود می توانید از اسفنج دیگری استفاده کنید تا نتیجه زیبا و چشم نوازی داشته باشید. مزیت استفاده از اسفنج به جای قلم این است که شما می توانید طیف مختلفی از رنگ ها را در کار خود استفاده کنید و عمق زیبا، ظریف و نا محسوسی به کار خود ببخشید.

رنگ آمیزی آسان و زیبا با غلتک طرح دار

اگر علاقه دارید تا از روش استنسیل برای رنگ آمیزی ساختمان خود استفاده کنید اما طرحی خاصی ندارید و یا حتی نمی توانید روی شابلون طرح خود را پیاده سازی کنید، اصلا نگران نباشید. امروزه شاهد تولید غلتک های طرح داری هستیم که به راحتی و با سرعت می توانید از آن ها برای رنگ آمیزی دیوارهای ساختمان استفاده کنید. استفاده آسان و سرعت در کار از مهم ترین مزیت های استفاده از غلتک های طرح دار است.

حرف آخر

بی شک رنگ آمیزی باعث ایجاد تغییرات بسیار زیادی در خانه شما خواهد شد. رنگ ها فضا و محیط را گرم، آرامش بخش و زیبا می کنند و استفاده از طرح های جدید می تواند جلوه خاصی به خانه شما ببخشد. با انتخاب طرح های جدید و بهره بردن از تکنیک های به روزی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم می توانید مانع از تکراری شدن محیط پیرامون خود شوید.

تماس با ما جهت خدمات نقاشی ساختمان 

09335361344-021-28427078