رنگ آمیزی قرنیز

رنگ آمیزی قرنیز


رنگ آمیزی قرنیز

رنگ آمیزی قرنیز تزئینات داخلی مانند پوشش پنجره یا درب و قالب بندی تاج تقریباً تضمین می کند که اتاق شما ظاهری تازه تر و دلپذیر به نظر می رسد. همین ایده در مورد baseboard نیز صادق است. نقاشی پایه تخته خود یکی از بهترین پروژه های بازسازی است که می توانید برای یک اتاق انجام دهید و فقط یک یا دو روز طول می کشد. تخته های پایه نقاشی شده مانند هر چیز دیگری به درخشش فضا کمک می کنند.

در حالی که می توانید برای تخته های پایه ، از لاتکس یا رنگ روغنی استفاده کنید ، اما رنگ های لاتکس (بر پایه آب) تمیز کردن آنها بسیار ساده تر است. شما می توانید از بین چندین سطح براق مختلف برای هر دو رنگ لاتکس یا رنگ های روغنی استفاده کنید ، اما رنگ با یک رنگ اندکی براق به طور کلی برای تخته های پایه توصیه می شود زیرا از آن در برابر کف زدن مقاوم تر است و قابل شستشو بیشتر از یک رنگ صاف است. یک رنگ نیمه براق یا براق معمولاً بهترین انتخاب برای تخته های پایه است.
دستورالعمل ها
تصمیم بگیرید که آیا می توانید تخته های پایه را حذف کنید

تابلوهای پایه نقاشی در جای خود ، در حالی که هنوز به دیوارها چسبانده شده است ، با تعدادی کار مرتبط همراه است: ضربه زدن ، ماسک زدن ، استفاده از پارچه قطره ای و نقاشی بسیار دقیق برای جلوگیری از رنگ آمیزی روی دیوار. بیشتر افراد پایه های پایه را با آنها به صورت جداگانه روی دیوارها رنگ می کنند ، اما در برخی موارد ساده تر کردن تخته های پایه آسان تر است تا بتوانید آنها را در یک مکان جداگانه رنگ کنید.

رنگ آمیزی قرنیز

رنگ آمیزی قرنیز

نحوه نقاشی قزنیز

با این حال ، در خانه های قدیمی تر که لایه های زیادی از رنگ را دارند که اتصالات دیواری به پایه را می پوشانند ، نقاشی ساختمان از بین بردن تخته های پایه ممکن است باعث آسیب به دیوار شود که تعمیر آن دشوار است. رنگ تخته پایه به سمت بالا خواهد شد و با استفاده از آن ، رنگ دیوار و گچ یا گچ را می گیرید. اگر می خواهید پایه های قدیمی را حذف کنید ، به ثمر رساندن امتداد درزها با یک چاقوی ابزار می تواند آسیب شما را کاهش دهد.برای اهداف ما فرض خواهیم کرد که شما تخته های پایه را در جای خود نقاشی می کنید ، بدون اینکه آنها را جدا کنید.
تخته های پایه نقاشی شده قبلی را تمیز کنید

در هیچ جا تمیز کردن سطح قبل از رنگ آمیزی بسیار مهمتر از تخته های پایه ای نیست که قبلاً رنگ آمیزی شده باشد (پایه های چوبی منافذ نباید با آب تمیز شوند). خاک و آهک در پایین دیوارها جمع می شوند و این یکی از کثیف ترین قسمت های خانه است. اگر قبل از نقاشی تمایلی ندارید ، تخته های پایه یک منطقه هستند که شما باید یک استثنا را ایجاد کنید.

TSP را طبق دستورالعمل های محصول مخلوط کنید ، سپس تخته های پایه را با اسفنج پاک کنید. TSP یک پودر غیر سمی است که هنگام مخلوط کردن با آب ، یک محلول تمیزکننده ملایم اما مؤثر ایجاد می کند. حتما قسمت بالای تخته های پایه را به طور خاص تمیز کنید ، زیرا گرد و غبار به طور طبیعی روی سطوح افقی جمع می شود.
ماسک دیوارها و کف

رنگ آمیزی قرنیز

رنگ آمیزی قرنیز

انتخاب رنگ برای قرنیز

از نوار نقاش کم رنگ برای ماسک کردن لبه پایینی دیوار ، درست بالای تخته های پایه و همچنین اتصالی بین کف و تخته های پایه استفاده کنید. اگرچه استفاده از ماسک زمان بر است ، اما به یک کار رنگ سریع تر و تمیز تر منجر می شود. نقاب کردن نتایج کاملی را تضمین نمی کند. هنوز هم هنگام استفاده از رنگ باید مراقب باشید ، زیرا شیب بیش از حد روی نوار پوشش کف پوش ، حذف نوار بعد از خشک شدن رنگ را دشوار خواهد کرد.

برای محافظت بیشتر در آن قسمت از پایه به دیواره ، می توانید از فیلم ماسک استفاده کنید تا مطمئن شوید که رنگ تخته پایه روی دیوار پاشیده نمی شود. لبه روبان فیلم را در امتداد محل اتصال دیوار به پایه بورد اجرا کنید ، سپس فیلم را به سمت بالا پخش کنید. این فیلم به دلیل الکتریسیته ساکن ، به خودی خود به دیوار می چسبد. اگر یک نقاش دقیق هستید ، یک خط ساده از نوار نقاش که دیوار را در امتداد تخته پایه می پوشاند ممکن است تمام محافظت مورد نیاز شما را ارائه دهد

مقالات

رنگ آمیزی قرنیز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *