شست و شوی نمای ساختمان


شست و شوی نمای ساختمان

 درباره  شست و شوی نمای ساختمان چه مي دانيد ؟ آيا تابه حال به شستن و تميز كردن نماي ساختمان خود فكر كرده ايد در اين مقاله دليل تميز كردن نماي ساختمان ، روش هاي تميز كردن نما ساختمان و همچنين ليست  قيمت شستشو و رنگ نما  را مورد بحث قرار خواهيم داد .پس ادامه مقاله را از دست ندهيد .

ممكن است ساختماني تاريخي بسيار زيبايي در خيابانهاي تهران ببينيد اما به دليل ظاهر كثيف و قديمي آن نظر شما را به خود جلب نكند با اينكه نماي تاریخی جذاب آن از جمله تزئینات پنجره ماسه سنگی ، قرنیز مسی و قالب های تزئینی تشيکل شده باشد. اگرچه این ساختمان  يك ساختمان در قلب پايتخت و  با ارزش است ، اما سالها دوده و آهک شهری به نمای بیرونی جلوه داده است.  مديريت يك ساختمان بايد یک برنامه تمیز کردن نما را پايه ريزي كند. اما شايد خيلي از افراد نگران آسیب رساندن به عناصر تزئینی ساختمان و معماری آن باشند. چه روش های تمیز کردن به اندازه کافی قوی هستند تا از بین بردن خاک و لکه ها در عین حال که به اندازه کافی ایمن هستند برای محافظت از قسمت های ظریف ساختمان استفاده کنند؟ آیا ما می توانیم در تمام نما از همان روش استفاده کنیم یا آجر به نسبت سنگ و سایر قسمت های خارجی روش متفاوتي خواهد داشت ؟

تميز كردن نماي ساختمان

نحوه شست و شو نما

شما به درستی می توانید نگران انتخاب روش های مناسب برای تمیز کردن ساختمان خود باشید زیرا روش های نادرست می توانند به عناصر تاریخی ساختمان آسیب برساند. انواع مختلفی از دانه ها مانند دوده و دود به مواد تمیز کننده متفاوتی نسبت به لکه های روغنی یا فلزی احتیاج دارند. به عنوان یک قاعده ، هر زمان ممکن است از لطف ترین روش استفاده شود و هر زمان که روش های قوی تری برای آنها استفاده  شود ، باید با دقت روش تميزي را انتخاب كرد.

سه روش اصلی برای تمیز کردن نما وجود دارد: شستشوبا آب ، شستشو با مواد شیمیایی وروشهای ساینده. درمان های ساینده مانند سنگ زنی ، شن و ماسه زدن و انفجار توصیه نمی شود. مواد سطحی را به همراه خاک و رنگ از بین می برند و به همین دلیل به احتمال زیاد به سنگ تراشی آسیب می رسانند. آب و شستشو با  مواد شیمیایی را اكثرا استفاده مي كنند  ، که هر دو موثر و بی خطر هستند اما بايد دقت شود كه از مواد به درستي استفاده شود .

تميز كردن نماي ساختمان

شستن نماي ساختمان با آب

برای تمیز کردن نما سه نوع روش مبتنی بر آب وجود دارد:

  • شستشوی فشاري
  • خیساندن
  • شستشوی با بخار و گرما

با استفاده صحیح ، روشهای مبتنی بر آب کمترین تهاجمی برای تمیز کردن نما و یک روش محافظه کارانه برای شروع کار به خصوص در هنگام برخورد با کثیفی و آهک معمولی است كه به طور معمول بر روي نماي ساختمانها در شهر كثيفي مانند تهران بسيار يافت مي شود .

متداول ترین روش مبتنی بر آب شستشوی فشار است که در آن یک اسپری کم فشاربه طورمتوسط (100 تا 400پالس روی سطح ساختمان اعمال می شود. قدرت اسپری حاصل از شلنگ باغ تقریبا 60 psi است. فشار آب معمولاً از کم شروع می شود و در صورت لزوم افزایش می یابد و به دنبال آن مسواک زدن با برس طبیعی یا مصنوعی (اما نه فلزی) برای آن استفاده مي شود.

تميز كردن نماي ساختمان

شستشو با مواد شيميايي:

پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن کثیفی ها موثر هستند و برخلاف روش های مبتنی بر آب ، می توان از آنها برای از بین بردن رنگ ، روکش ها ، لکه های فلزی و نقاشی های دیواری نیز استفاده کرد. پاک کننده های پایه اسید بر روی آجرهای بدون پوشش و سنگ تراشی ، سنگ های چدنی ، بتونی ، گرانیت و بیشتر ماسه سنگ ها موثر هستند. پاک کننده های قلیایی در سنگ تراشی های حساس به اسید مانند سنگ آهک ، سنگ مرمر ، گرانیت صیقلی و ماسه سنگ آهکی (خاکی) به بهترین وجه مورد استفاده قرار می گیرند.

هر دو نوع پاک کننده های شیمیایی بر روی یک سطح مرطوب اسپری یا برس می شوند و اجازه می دهند برای مدت زمانی بر روي سطح بماند که بسته به نوع تمیز کننده خاص متفاوت است ، به طور معمول برای مواد قلیایی طولانی تر از پاک کننده های اسیدی استفاده مي گردد.هر دو نوع با آب شسته می شوند.

تميز كردن نماي ساختمان

تميز كردن نماي ساختمان با رنگ :

خدمات ما رنگ آمیزی نما در کرج بهترين روش براي نو سازي و تميز كردن نماي ساختمان رنگ است. استفاده از نقاشي ساختمان نمايي تازه و زيبا به ساختمان شما مي بخشد و همچنين حس تازگي را به شما القا خواهد كرد . جدا از قسمتهايي مانند شيشه ها  كه نياز به تميز كردن دارند مي توان از رنگ آميزي نماي ساختمان  براي تميز كردن و تغييرات استفاده نمود.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *