قیمت و هزینه نقاشی

قیمت و هزینه نقاشی


قیمت و هزینه نقاشی

در این مقاله می خواهیم به موضوع قیمت و هزینه نقاشی ساختمان بپردازیم پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آیا اطلاع دارید قیمت وهزینه نقاشی ساختمان چگونه است! از آنجایی که نقاشی ساختمان موجب طراوت و تازگی ساختمان و بالا رفتن ارزش ملک می شود و به نوعی ساختمان را از گزند حشرات حفظ می کند و موجب تقویت روحیه افراد خواهد شد. به همین جهت بسیاری از افراد به نقاشی ساختمان خود می پردازند. می توان گفت قیمت نقاشی ساختمان به صورت متری یا به صورت حجمی و کنتراتی و بر اساس قیمت مصوب اتحادیه نقاشی ساختمان محاسبه می گردد.

 1. قیمت نقاشی ساختمان چگونه تعیین می گردد؟
 2. قیمت و هزینه نقاشی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟
 3. چگونه بهترین رنگ را برای نقاشی ساختمان انتخاب کنیم؟

قیمت نقاشی ساختمان چگونه تعیین می گردد؟

زمانی که می خواهند قیمت نقاشی ساختمانی را محاسبه کنند ابتدا به بررسی مکانی که می خواهد آن را رنگ آمیزی نمایند و مساحتی که برای رنگ آمیزی آن در نظر گرفته شده است، خواهند پرداخت.

البته برای رنگ آمیزی ساختمان توجه به نوع رنگ و کیفیت آن نیز ضروری است و این یکی از مهمترین عوامل در رنگ آمیزی ساختمان به شمار میرود.

می توان موارد مختلفی همچون هزینه دستمزد نقاش را هم در نظر گرفت، اما برای اطلاع دقیق از قیمت ها می توان ازنرخ مصوب اتحادیه نقاشی ساختمان استفاده کرد.

قیمت و هزینه نقاشی

قیمت و هزینه نقاشی

قیمت و هزینه نقاشی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

می توان گفت عوامل مختلفی بر هزینه و قیمت نقاشی ساختمان اثرگذار هستد که برخی از آن ها را می توان این گونه بیان کرد:

 • متراژ ساختمان

می دانستسد متراژ ساختمان  را برای نقاشی کردن براساس مترمربع محاسبه می کنند!
برای این که این متراژ را تخمین بزنید از آنجایی که هر اتاقی دو دیوار و یک سقف دارد پس زیربنای ساختمان را در 3 ضرب کنید تا متراژ را بدست آورید.
پس کاملا واضح است اگر متراژ زیادتر باشد، هزینه نقاشی ساختمان هم بالاتر می رود.

 • نوع رنگ به کار رفته در رنگ آمیزی ساختمان

با توجه که در رنگ آمیزی ساختمان، انواع مختلفی از رنگ ها به کار گرفته می شود و هر کدام دارای قیمت های مختلفی هستند بنابراین نوع رنگ به کاربرده شده در نقاشی ساختمان نیز بر قیمت آن اثر بالای می گذارد.

 • تعداد اتاق ها

با توجه به این که هر چه تعداد اتاق ها بیشتر باشد، کار نقاش نیز زیادتر است و باید تمام گوشه و زوایاتی اتاق ها را به درستی نقاشی نماید به همین جهت این مورد نیز در قیمت نقاشی ساختمان اثر می گذارد.

 • بافت دیوار

بسیاری از دیوارهای که به صورت تزئینی کار شده اند یا آجری هستند یا به شکل های متنوعی طراحی گردیده اند، برای نقاشی کردن نیاز به مقدار رنگ بیشتری می باشند که بر روی هزینه ناشی ساختمان اثرمی گذارند.

 • کارهای تعمیراتی و اصلاحی

با توجه به نو یا قدیمی بودن ساختمان ها برای نقاشیی نمدن نیاز به زیرسازی های وجود دارد.
به همین جهت برای نقاشی ساختمان های که نو هستند نیاز به سمباده زنی و … دارند و خانه های که قدیمی تر هستند و چندین سال است از رنگ آمیزی آن ها گذشته هم نیاز به بازسازی های مختلفی خواهند داشت.
خیلی از ساختمان ها هم ممکن است در معرض  نم و رطوبت باشند و نیاز به عایق کاری داشته باشند که این ها همگی بر هزینه نقاشی ساختمان اثر می گذارند.

 • قیمت و هزینه نقاشی

  قیمت و هزینه نقاشی

  ابزارآلات نقاشی

به هر حال زمانی که قصد دارید ساختمانی را رنگ آمیزی کنید به ابزارآلاتی احتیاج خواهید داشت.
از جمله آن سطل رنگ، غلطک، پلاستیک ، لباس کار، نردبان، برس مخصوص ، قلم مو و … این ابزارآلات نیز جزء هزینه نقاشی محسوب می شود.

چگونه بهترین رنگ را برای نقاشی ساختمان انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ ساختمان بسیار بر زیبایی و دکوراسیون خانه اثر می گذارد، بنابراین به هنگام نقاشی کردن ساختمان باید به درستی رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید.
پس باید شناخت درستی از رنگ های گرم یا سرد و رنگ های روشن و تیره بدست آورید.
مثلا بدانید رنگ های گرم باید در ساختمان های که شمالی اند به کار گرفته شوند تا به بازتاب نور بپردازند واستفاده از رنگ های روشن هم در خانه های که سقف کوتاهی دارند، مناسب تر است چرا که موجب ایجاد فضای بازتر و بلندی به خانه می گردد.

مقالات

قیمت و هزینه نقاشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *