نحوه تركيب رنگ آبی

نحوه تركيب رنگ آبی


نحوه تركيب رنگ آبی

در سایت نقاشی ساختمان در تهران میخوانید نحوه تركيب رنگ آبی در نقاشي ساختماني را كه رنگ آبي يكي از رنگ هاي اصلي است. رنگ آسمان و دریا رنگی از هوا و آب است. حتی ساده تر، می توان گفت آبی رنگ سرد زندگی گرم است. به همین دلیل آبي یکی از مرموز ترین رنگ ها از همه طیف ها است. در اين مقاله تركيبات رنگ آبي در نماي ساختمان ، رنگ آبي در دكوراسيون داخلي را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

كاربرد رنگ آبي در فضاهاي داخلي 

در حالی که در مورد رنگ آبي یکی از اولین چیزهایی که می توانید به خاطر بسپارید، نقاشی ساختمان آبي رنگي است که ملایمت را نشان می دهد و رنگ آرامش است. معمولاً استفاده از رنگ آبی در فضای داخلی اتاق خواب استفاده مي شود.

زيرا رنگ آبي احساسات را نمايان مي كند، اما استفاده ازتركيب رنگي آن نیز بسیار مهم است زیرا در این حالت ممکن است احساس آرامش به غم و اندوه تبدیل شود. معمولاً وقتی شخصی می گوید معماری آبي، تصویری از یک ساختمان لعاب دار به ذهن ما می رسد. خیلی ساده نباشد. آبي می تواند عظیم، نشاط آور، براق باشد… آبي رنگ مورد علاقه اکثر مردم است.

معماري های كهن ايراني و ارتباط آنها با رنگ آبي 

استفاده از رنگ آبي در بناهای تاریخی یکی از معمول ترین پروژه های معماری است که برای خانه هاي اصيل طراحی شده است. این کاملا متفاوت با خانه ها و محیط اطراف است. از این رو برجسته و چشم نواز است. از رنگ آبي به عنوان غالب در قسمت نما نيز ستفاده می شود. این موضوع بر وضوح شکل صدا تأکید می کند. در مورد فضای داخلی، به هیچ وجه از آبي استفاده نشده است. ا

ما رنگ آن به راحتی از طریق پنجره ها و درهای وارد می شود. آبي در منطقه خواب فضای مهیج ایجاد کرده است. سالم ترین معماری تفلیس آبي است. حمام های گوگردی در قدیمی ترین بخش شهر تحت تأثیر قدرت فرهنگ و سبک معماری سنتی ایران ساخته شده است. در این فرهنگ، آبی نمادی از جاودانگی است. نمای اصلی ساختمان با سایه های مختلفی از الگوی موزائیک آبي تزئین شده است. هم اکنون کارهای دقیق بازسازی داخلی و خارجی ساختمان در حال انجام است.

استفاده از رنگ آمیزی آبی در استاديوم ورزشي :

استادیوم ورزشي تابعی است که باعث می شود شما در مورد یک ساختار پیشرفته و جالب فکر کنید، اما نه یک معماری رنگارنگ. استادیوم کاملاً مخالف با چنین درک از ساختمان ورزشی است. موج آبي با ترکیب مکعبها تشکیل می شود. مفهوم طراحی سازه با سیکلون هایی که به طور فصلی پوشش منظره مسطح منطقه متروک را پوشش می دهند مرتبط است.

آبي یک رنگ بیرونی عالی و دارای درخشندگی است اما برای فضای داخلی چنین فضایی مناسب نیست. فشار بیش از حد به افراد داخل ساختمان وارد می شود. معماران نارنجی گرم را به عنوان غالب فضای داخلی برگزیده اند. به هر حال ، آبي درخشان ورزشگاه را به نمادی تبدیل کرد.

نحوه تركيب رنگ آبی
نحوه تركيب رنگ آبی

معماری سالن كنسرت با تركيبب رنگ آبی  

ژان نوول معمار است که قطعاً می داند قدرت رنگ چیست. نمای رنگ آبي در سالن کنسرت DR یک صفحه نمایش ديدني ايجاد كرده است. این ساختمان از داخل و خارج زنده است، تمام فرآیندهای رخ داده در دنیای داخلی فضای داخلی تالار را می توان در طول شب روی نمای داخلی حس كرد. آبي رنگي است كه ساختار ساده را به یک ساختار متحرک تبدیل می کند.

این بنا به عنوان قطعه برجسته معماری برای این بخش از شهر طراحی شده است. ترکیبی از سادگی و پیچیدگی به نتیجه لازم رسیده است. سقف آبی و سایر سطوح در دیواره های فلزی انرژي را منعکس مي كند، بنابراین انواع بیشتری از رنگ به نظر می رسد. اگرچه مقدار زیادی از آبي استفاده شده است، اما در کل منطقه کاملاً با دقت اختصاص داده شده است. بعضی از فضاها فقط با لوازم جانبی آبي تزئین شده اند. فضای داخلی آرام و پر از انرژی آبی است.

نحوه تركيب رنگ آبی

نکات طراحی داخلی آشپزخانه سفید و آبی

طراحی آشپزخانه به رنگ سفید و آبی یکی از ایده های جالب بسیاری برای طراحی داخلی است که می توانید برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. می گوید آشپزخانه قلب هر خانه ای است و به همین دلیل، طراحی داخلی باید به سبک شما باشد ، بنابراین پخت و پز می تواند یک کار سعادتمند باشد.

ظریف ترین و سبک ترین طراحی داخلی آشپزخانه شما سبک داخلی چوب است، اين سبك يك سبك کلاسیک است و به مرور زمان باز هم تازه می ماند. این نوع مواد گران تر هستند اما ارزش هزينه هاي بالا را دارند.

تركيب رنگ سفيد و آبي

ابتدا باید یک پالت رنگی با رنگ سفید و آبی ، آبی روشن یا آبی تیره را انتخاب کنید. لطفاً با رنگ آبی بسیار روشن یا آبی تیره مواظب باشید تا به زیبایی داخلی ، بهداشتی و حس خوش آمدید، طراحی داخلی آشپزخانه را سرد نکنید. همچنین رنگ آبی در مقابل بسیار خوب عمل می کند.

بنابراین می توانید از رنگ آبی آسماني برای دیوارهای خود و رنگ پرده تیره تر برای پرده ها، یا رنگ دیگری مانند سفید یا رنگ چوب طبیعی استفاده کنید. مراقب باشید بیش از حد لازم از رنگ آبی تیره استفاده نکنید، زیرا باعث می شود آشپزخانه شما کوچکتر به نظر برسد و مطمئنا شما اين را نمی خواهید.بهتر است کابینت ها  از رنگ چوب سفید ، آبی یا روشن برای کابینت ها، برای ظاهری تازه استفاده کنید یا می توانید ترکیبی از قاب های سفید و آبی درب ها، یا کابینت ها و غیره را سفارشی کنید. ترکیب مناسب استفاده از رنگ آبی در هنگام داشتن راش یا چوب کاج است.

نحوه تركيب رنگ آبی

نور پردازي با رنگ آبي :


لوازم جانبی زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک طراحی داخلی خیره کننده سفید و آبی از آن استفاده كنيد. بنابراین بستگی به این دارد که چه چیزی را دوست دارید و چه سبکی نمایانگر شخصيت شماست. تنها چیزی که شما نیاز دارید کمی تخیل و ایده های ساده برای ایجاد یک طراحی آشپزخانه مفهومی، طبخ آن با رنگ ها و شادی ها، برای خانواده و دوستان است.

مقالات

نحوه تركيب رنگ آبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *