نصب كاغذ ديواری

نصب كاغذ ديواری


نصب كاغذ ديواری

در این مقاله می خواهیم روش نصب کاغذ دیواری را بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری روکشی است که به جای نقاشی ساختمان برای پوشاندن دیوارها از آن استفاده می کنند ومی توانید به راحتی با نصب کاغذ دیواری منزلی زیبا داشته باشید، پس اگر از بوی رنگ ساختمان فراری هستید! می توانید از کاغذ دیواری استفاده نماید. امروزه کاغذهای دیواری با طرح ها ومدل های مختلف تولید شده اند که دست مصرف کنندگان را برای انتخاب طرح مورد نظرشان بازتر کرده است و حتی دارای قابیلت شستشو نیز می باشند.

 1. با انواع کاغذ دیواری آشنا شوید؟

 2. کاغذ دیواری را بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

 3. نصب کاغذ دیواری چگونه است؟

 

معرفی انواع کاغذ دیواری

اکثر کاغذ دیواری های که در بازار عرضه شده اند به صورت متری و رولی هستند که دارای انواع مختلفی می باشند که برخی از آن ها به صورت زیر هستند:

 • کاغذ دیواری های کاغذی

این نوع کاغذ دیواری ها بیشتر برای تزئینات مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا دارای طرح های مختلفی هستند که بر روی کاغذ چاپ شده است و هیچ گونه لایه محافظی نیز ندارند. به دلیل نداشتن لایه محافظ این کاغذ دیواری ها در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاومت بالای ندارند و به همین جهت استفاده از آن ها بسیار کم است.

نصب كاغذ ديواری

نصب كاغذ ديواری

 • کاغذ دیواری با روکش وینیل:

این کاغذ دیواری روکشی از وینیل آکریلیک یا پلی ونیل کلراید دارند. این نوع کاغذ دیوارها دارای قابیلت شستشو هستند و مناسب برای فضاهای اداری و مسکونی می باشند.

 • کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد:

این محصولات دارای پوشش وینیلی سختی هستند و به همین جهت مقاومت بالای دارند و از قابلیت شستشو، کنده شدن برخوردارهستند. برای اکثر فضا استفاده می شوند اما برای محیط های کارگاهی مناسب نیستند.

 • کاعذهای دیواری وینیل فابریک بک:

این کاغذهای دیواری دارای مقاومت بسیار بالای هستند و در همه مکان ها همچون مکان های پر رفت و آمد، اتاق کودک، هتل ها، ادارت و … کاربرد دارد. حتی از این نوع کاعذ دیواری در حمام و آشپزخانه نیز استفاده می کنند چرا که از قابلیت شستشوبرخوردارهستند.

 • کاغذ دیواری سه بعدی:

این کاغذها یکی از ابداعات جدیدی است که به تازگی به بازار عرضه شده اند و از مناظر سه بعدی زیبایی برخوردار است. معمولا این کاغذ دیواری را در فضای خاصی از خانه مورد استفاده قرارمی دهند و آن ها را در همه قسمت های خانه به کار نمی برند.

نصب كاغذ ديواری

نصب كاغذ ديواری

كاغذ ديواري را بر چه اساس انتخاب كنيم ؟

معمولا برای انتخاب کاغذ دیواری باید اصولی را مد نظر داشت که به قرار زیر هستند:

 • توجه به متراژ و ارتفاع کف تا سقف اتاق
 • انتخاب کاغذ دیواری مناسب با استفاده از بررسی و مقایسه انواع طرح های آن برای تغییر دکوراسیون منزل
 • توجه به مدل کاغذ دیواریبراساس سال و ماهی که در آن قرار دارید و انتخاب رنگ متناسب با دکوراسیون خود

تست نمودن کاغذ دیواری بر روی دیوار برای اطمینان از درستی انتخاب خود که با چسباندن تکه کوچکی از کاغذ بر روی دیواربه آن پی می برید.

نصب کاغذ دیواری چگونه است؟

اگر قصد دارید به نصب کاغذ دیواری بپردازید بهتر است به نکات زیر توجه کنید:ابتدا زیرسازی سطحی که قرار است کاغذ دیواری را به آن بچسبانید به درستی انجام دهید تا کاغذ دیواری بر روی آن سطح به خوبی بچسبد.
 اگر سطح مورد نظر از پستی و بلندی ها ی برخوردار است ویا نمناک می باشد ابتدا تمامی این عوامل را رفع کنید و سپس به چسباندن کاغذ دیواری بپردازید.
برای این که بتوانید به نصب کاغذ دیواری بپردازید باید ابزارآلات و تجهیزات مورد نیاز را فراهم کنید که شامل کاتر، چسب، چسب چوب، علطک مخصوص، قلموهستند. در هنگام برش کاغذ دیواری دقت لازم را به کار ببرید و آن ها را در اندازه استاندارد به برش دهید، به گونه ای که هیچ زائده ای نداشته باشند و تمام سطح دیوار را کاملا بپوشاند در این مرحله باید از چسب استفاده نماید، بعد از برش کاغد دیواری باید چسب مورد نیاز را برای چسباندن کاغذ دیواری به کار گیرید و جاهای را که قرار است با کاغذ دیواری بپوشانید را به اندازه کافی به چسب آغشته کنید. مرحله آخر برای نصب کاغذ دیواری، چسباندن کاغذ دیواری ها بر روی چسب است به هنگام این کار باید دقت زیادی به کار برد تا به درستی کاغذهای برش خورده را بر دیوار بچسبانید.

 

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *