نقاشی ساختمانی کنیتکس

نقاشی ساختمانی کنیتکس

نقاشی ساختمانی کنیتکس


درباره نقاشی ساختمانی کنیتکس 

یکی از پوشش های برجسته دیواری به نام کنیتکس در نقاشی های ساختمان استفاده میشود که طرفداران خاص خود را دارد . این رنگ ساختمانی دارای مقاومت بالا و همچنین پوشش دهی مناسب است .در این مقاله به بررسی ویزگی های کلی رنگ کنیتکس ، کاربردهای رنگ کنیتکس  می پردازیم.

آشنایی با رنگ ساختمانی کنیتکس 

این رنگ بافتی برجسته دارد که باعث می گردد اگر در سطح زیرین سطح دچار برآمدگی  یا عیوبی باشد آن را نمایان نکند. در صورت تماس با این رنگ سطح زبری را حس می کنیم و در ظاهر نیز این بر امدگی ها قابل مشاهده است . رنگ کنیتکس دارای انواع مختلفی است مانند روغنی، پلاستیک و اکرولیک که مانند رنگهای معمولی دارای ویژگی های مختلف و کاربردهای مخصوص به خود هستند.

رنگ کنیتکس پلاستیک

 این رنگ ضد آب نمی باشد و برای مکانهایی که با آب زیادی در تماس است  مانند نما، ساختمانهای شمال کشور مناسب نیست . اما این رنگ بسیار زود خشک می شود و رطوبت را جذب می کند .

رنگ کنیتکس روغنی

برخلاف  کنیتکس پلاستیک که حلال آب دارد حلال رنگ کنیتکس روغنی  بنزین است .این رنگ به سرعت خشک نمی شود و تا زمان خشک شدن مراقبت ویژه نیاز دارد تا دچار سانحه نگردد.ترکیبات این رنگ رزینهای الکیدی، اکسید تیتان، الیافهای مصنوعی می باشند. از این رنگ در نماهای ساختمان و لابی ها و غیره می توان استفاده کرد زیرا ضد آب است و در اثر برخورد با آب دچار تخریب نمی گردد.

رنگ کنیتکس اکرولیک

وقتی رنگهای روغنی و پلاستیک کنیتکس را هم مخلوط می کنند رنگ کنیتسک اکرولیک تشکیل می شود بنابراین می توان ویژگی های خوب هر یک را دارا باشد . برای مثال مانند رنگ پلاستیک حلالش آب است و زود خشک می شود .اما مانند رنگ روغنی قابل شستشو است.بر روی هر نوع سطحی با هر زیر سازی قابل اجراست و تنوع در طرح ورنگ آن باعث می گردد تمامی سلیقه ها راضی نگداشته شوند.

نقاشی ساختمانی کنیتکس

نقاشی ساختمانی کنیتکس

رنگ کنیتکس در نقاشی ساختمان 

به دلیل ویژگی های خوبی که این رنگ داراست  مانند .به دلیل سهولت نصب ، زود خشک شدن ، بافت همه پسند  و هزینه مقرون به صرفه آن مورد توجه نقاشان و معماران زیادی قرار گرفته است.

  • دوام و مقاومت بالا به دلیل تهیه برپایه رزینهای آلکیدی
  • عدم ترک خوردگی در برابر بارش باران، تابش آفتاب و اشعه ماورا بنفش
  • قابل شستشو و جدایی ناپذیری از سطح کار به دلیل وجود دانه هایپرلایت در بافت رنگ کنیتکس
  • استحکام بالا به دلیل وجود مواد پرلایت
  • عایق بسیار قوی حرارت و صوت

معایب و مزایای رنگ کنیتکس در نقاشی ساختمان 

از مزایای این رنگ استفاده در تمام فضاها لابی ها، نماها و فضای داخلی ساختمان به دلیل تنوع در بافت رنگ های کنیتکس یکی از مزایای این رنگ به حساب می آید .عایق صدا ، گرما و سرما بودن شاید برای بسیاری مکانها مهم باشد مانند استدیوهای صدابرداری ، سینماها ، لابی ها و غیره می توان از این رنگها استفاده نمود.از رنگهای روغنی کنیتکس می توان برای رنگ آمیزی
سیمان، چوب، آهن، آردواز، گچ، ینلهای گچی، بتون، جداول خیابان و غیره استفاده می کنند زیرا بافت آن از دانه های ریز از و بر روی سطح کار وارد می شود و بعد از 8 ساعت که از اسپری کردن آن گذشت به صورت کامل خشک و قابل استفاده می باشد. همچنین ماندگاری و مقاومت این رنگ نیز در مقابل هوا و آب چشمگیر است . ازمعایب این رنگ می توان به زیرسازی قبل از اجری کار ، استفاده از دستگاه و یا غلتک مخصوص جهت رنگ آمیزی و عدم استفاده از قلم رنگ می باشد.

مقالات

نقاشی ساختمانی کنیتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *