نقاشی ساختمان با رومالین

نقاشی ساختمان با رومالین

نقاشی ساختمان با رومالین


نقاشی ساختمان با رومالین

در این مقاله قصد داریم به موضوع نقاشی ساختمان با رومالین بپردازیم پس ادامه این مقاله را دنبال کنید. امروزه بسیار متداول است و با توجه به این که طرح و رنگ دیوارها از موارد تأثیرگذار در دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

به همین جهت به عنوان یکی از شاخص های مهم در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی به حساب می آید. از رومالین قبل از ورود به دنیای معماری به عنوان عایق حرارتی و برودت استفاده می شود. اما از سال 1828 به طور جدی عرصه معماری وارد گردید واژ آن به عنوان جایگزین مناسب کاغذ دیواری استفاده گردید.

آیا می دانید پوشش رومالین چیست ؟

رومالین در حقیقیت به عنوان پوشش سلولزی معرفی می گردد که با داشتن الیاف طبیعی و آلاینده‌های معدنی که در آن وجود دارد استحکام بالایی دارد.
این پوشش همچون عایقی مناسب و مستحکم به شمار می رود که رویه‌ی خارجی سقف و دیوارهای داخلی ساختمان را در برابر هر گونه ضربات احتمالی حفظ می نماید.
معمولا اگر به بازار مراجعه کنید این محصول را به صورت پودری مشاهده خواهید کرد که در بسته بندی های مختلفی همچون پنج کیلوی و ده کلیوی عرضه می شوند.

نقاشی ساختمان با رومالین

نقاشی ساختمان با رومالین

نقاشی ساختمان با رومالین چه مزایای دارد؟

 نقاشی ساختمان در کرج با مزایای زیادی را به دنبال دارد که برخی از آن ها را در این جا بیان می کنیم:

 • معمولا استفاده در نقاشی ساختمان بسیار سریع انجام می شود، یعنی اگر از متخصص این حرفه استفاده گردد، می توانند در یک روز 70 متر مربع به نقاشی ساختمان با رومالین بپردازد.
 • استفاده از رنگ رومالین در نقاشی ساختمان به هیچ گونه زیرسازی نیا ندارد که این امر منجر به سرعت اجرای آن گردیده است.
 • به دلیل این که رنگ رومالین از مواد طبیعی ساخته شده است و هیچ گونه ماده شیمیایی ندارد به همین جهت هیچ بوی ندارد.
 • رنگ رومالین از انتقال و رفلکس صدا جلوگیری می کند و همچون یکی عایق صوتی عمل می نماید.
 • رنگ رومالین از تنوع رنگی زیادی برخوردار است و به راحتی می توان آن را در اشکال مختلف طراحی کرد.
 • رنگ رومالین نسبت به سایر رنگ ها تمیزتر است و نیازی نیست منزل را به سبب رنگ آمیزی تخلیه کرد چرا که ریخت و پاش کمی دارد.
 • رنگ رومالین را می توان در ساختمان های که دارای دیوارهای نم دار و رطوبتی هستند نیز استفاده کنند چرا که همچون سایر رنگ ها و کاغذ دیواری طبله نخواهد کرد.
 • به دلیل این که رنگ رومالین عایق حرارتی است از هدر رفتن گرما و انرژی جلوگیری می کند.
 • رنگ رومالین هیچ گرد و غباری را جذب نمی کند و به همین جهت برای نقاشی ساختمان مناسب است.

نقاشی ساختمان با رومالین

نقاشی ساختمان با رومالین

 • رنگ رومالین دارای قابلیت شستشو می باشد تا آن را در صورت لزوم تمیز کرد.

  چرا رومالین جایگزین مناسب تری به جای کاغذ دیواری محسوب می شود؟

می توان گفت نقاشی ساختمان با رومالین و استفاده از کاغذ دیواری دو مقوله جدا هستند، دو پوشش که هر یک دارای ویژگی های مختلفی می باشند. در حقیقت استفاده از کاغذ دیواری بیشتر جنبه تزئینات ساختمان را دارد و عایق مناسبی جهت حرارت، صوت یا ضربه محسوب نمی شود.

از طرفی از کاغذ دیواری فقط در فضای داخلی ساختمان استفاده می کنند در صورتی که از رومالین علاوه بر فضای داخلی به عنوان دیوارپوش فضای بیرونی نیز کاربرد فراوانی دارد. می توان گفت کاغذ دیواری به عنوان یک پوشش دائمی دیوارنیست، چرا که به راحتی با استفاده از آب و سرکه جدا می گردد؛ در صورتی که استفاده از رومالین به عنوان یک پوشش همیشگی و دائمی محسوب می شود که امکان جداسازی آن از دیوارها تقریبا غیرممکن است. 

نقاشی ساختمان با رومالین نیاز به هیچ گونه زیرسازی ندارد، اما استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای ساختمان نیاز به زیرسازی کامل آن ها دارد تا ترک ها و سوراخ های موجود بر روی دیوار ترمیم شوند. می توان گفت وجود همین زیر سازی ها موجب استفاده بیشتر رومالین نسبت به کاغذهای دیواری در سال های اخیر شده است. قیمت رومالین نسبت به کاغذ دیواری با صرفه ترمی باشد و برای کسانی که می خواهند به تغییر فضای داخلی ساختمان خود با قیمتی کمتر بپردازند گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

 

نقاشی ساختمان با رومالین

نقاشی ساختمان با رومالین

مقالات

نقاشی ساختمان با رومالین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *